Scar gel me Panthenol

Scar gel me Panthenol

0 out of 5

Panthenol ose Provitamina A B5 hidraton qetëson dhe nxit mekanizmat vetë-rigjeneruese të lëkurës duke mbështetur prodhimin e kolagjenit dhe elastinës.Redukton kruajtejen dhe inflamacionin, skuqjen dhe dhimbjen duke u bërë përbërës ideal i trajtimit rigjenerues të dëmtimeve të ndryshme.

Scar Gel është i pasuruar edhe me Allicin (nga bulbi i qepës) dhe Allantoinë që ndihmojnë dukshëm në mbylljen e plagëve dhe njëkohësisht përshpejtojnë rigjenerimin e lëkurës sëshëndetshme,pa lënë shenjë.

Redukton pamjen e cikatricave të reja, rregullon relievin dhe ngjyrën e lëkurës në cikatricet e mëdha dhe të vjetra.

 

I efektshëm në zvogëlimin e:

-strijave të saposhfaqura,

-shënjave të lëna nga djegiet, plagët, gërvishtjet & puçrat  e ndryshme.

-kallove & trashjeve të tjera të lëkurës.

Ndihmon në rigjenerimin e lëkurës së dëmtuara nga djegjet e vogla të shkaktuara nga qëndrimi i tepërt nga dielli.

Kategoria: Brand:
  • Porosit Tani

[:sq]Scar gel me Panthenol[:en]Scar gel with Panthenol[:]