Sugar Ban ™

Sugar Ban ™

0 out of 5

Sugar Ban ™
Kompleks Gymnema Sylvestre
Rrënjët dhe gjethet e Gymnema sylvestre, një bimë kacavjerrëse, janë përdorur për
mijëra vjet në Indi. Gurmar, emri Hindu i kësaj bime, do të thotë “shkatërrues i sheqerit”,
sepse ajo e shtyp shijen e ëmbël të sheqerit (dmth., Ushqimet e ëmbla nuk kanë më shije
të ëmbël). Disa forma të acidit gymnemik janë identifikuar si përbërësit anti-ëmbëlsi të
kësaj bime të vlefshme.
Source Naturals Sugar Ban™ gjithashtu përmban pullulan, një ekstrakt i Zizyphus jujuba,
i cili gjithashtu redukton perceptimin njerëzor të shijes së ëmbël. Ushqyesit shtesë
mbështetës përfshijnë edhe pektinën e grejpfrutit dhe mineralin e kromit.

Përdorimi i sugjeruar: 1 deri në 3 tableta me ujë, në varësi të sasisë së sheqerit,
15 minuta para çdo vakti.
Alergjia: Përmban qumësht. Nuk përmban maja, vezë, gluten, sojë apo grurë. Nuk përmban
sheqer, niseshte, konservues ose aromë apo ngjyrues artificialë.

SKU: GP1287 Kategoritë: , Brand:
  • Porosit Tani

Sugar Ban ™