Hidratim

   
 • You've just added this product to the cart:

  Vitamin E Skin Oil

  0 out of 5

  Vitamin E Skin Oil

  Vitamina E depërton në thellësi, rinovon dhe rivitalizon lëkurën.Me 4000 UI vitaminë E në banzë vaj Carthamus të pastër ,hidraton qetëson dhe zbut lëkurën e thatë dhe të ashpër dhe redukton rrudhat.Vitamina E antioksiduese mbron acidet yndryrore të lëkurës dhe lufton radikalet e lira,Vaj Carthaus  është i pasur në acid linoleik si dhe në Ome-ga-6 dhe Omega-3.Ideal për lëkura të thata të ndjeshme që reagojnë ndaj shumë trajtimeve të tjera të lëkurës.

 • You've just added this product to the cart:

  Tea Tree and Vitamin E Oil

  0 out of 5

  Tea Tree and Vitamin E Oil

  Mjekësia në një shishe ku përzihet vaji i pemës së çajit jeshil 75% me Vitaminë E 25%, i njohur për të trajttuar një sërë problemesh të lëkurës duke përfshirë prerjet,gërvishtjet dhe ekzemën.Vaji i pemës së çajit jeshil është një antiseptik i fuqishëm antibakterial,antifungal dhe atyral.Hidratuese natyrale dhe antioksiduese VITAMINA E shtohet për të parandaluar efektin tharës të vajit të lëkurës, për të luftuar radikalet e lira, për të hidratuar lëkurën dhe për të ndihmuar në proçesin e shërimit.

 • You've just added this product to the cart:

  Arnica Warming Sore Muscle Rub

  0 out of 5

  Arnica Warming Sore Muscle Rub

  Ky trajtues terapeutik i muskujve dhe trupit hidraton dhe ndihmon në rehatinë e muskujve të mbingarkuar duke reduktuar dhimbjet.Formuluar me një përzierje unike të ekstraktit të luleve të Arnica qetesuese, vajit të pemës së çajit, ekstraktit të xhinxherit, vajti të mentes me fekt ftohës dhe anti-infalmantor dhe vajit të kërpit hidratues, ky krem qetësues absorvohet shpejt dhe nuk eshte i yndyrshëm, duke siguruar lehtësimin të përkohshëm pas stervitjes, punës intensive ose lojrave intensive.

  Përdorimi:Kremi ngrohet në duar dhe më pas aplikohet në trup apo zonat e prekura.

 • You've just added this product to the cart:

  Intensive therapy foot cream

  0 out of 5

  Intensive therapy foot cream

  Trajtim terapeutik që siguron qetësim të menjëhershëm për:

  -këmbë të lodhura, këmbë të enjtura, që dhembin dhe që shfaqin shënja të qarkullimit të dobët të gjakut ,thembrave të dëmtuara.

  Falë Pycnogenol, farave të pjeshkës, Ginkgo, Yarrow, Arnica, Peppermint dhe Menthanolit, kjo formulë jo vetëm që nxit qarkullimin e gjakut dhe hidraton fuqishëm lëkurën e këmbëve të lodhura nga qarkullimi i zgjatur në një pozicion, por dhe qetëson lëkurën e dëmtuar të thembrave .

  Përdorimi: Aplikohet një sasi e bollshme kremi në këmbët e pastra.Masazhohet secila këmbë, sidomos këmbët e prekura, të thata dhe të dëmtuara.

 • You've just added this product to the cart:

  Scar gel me Panthenol

  0 out of 5

  Scar gel me Panthenol

  Panthenol ose Provitamina A B5 hidraton qetëson dhe nxit mekanizmat vetë-rigjeneruese të lëkurës duke mbështetur prodhimin e kolagjenit dhe elastinës.Redukton kruajtejen dhe inflamacionin, skuqjen dhe dhimbjen duke u bërë përbërës ideal i trajtimit rigjenerues të dëmtimeve të ndryshme.

  Scar Gel është i pasuruar edhe me Allicin (nga bulbi i qepës) dhe Allantoinë që ndihmojnë dukshëm në mbylljen e plagëve dhe njëkohësisht përshpejtojnë rigjenerimin e lëkurës sëshëndetshme,pa lënë shenjë.

  Redukton pamjen e cikatricave të reja, rregullon relievin dhe ngjyrën e lëkurës në cikatricet e mëdha dhe të vjetra.

   

  I efektshëm në zvogëlimin e:

  -strijave të saposhfaqura,

  -shënjave të lëna nga djegiet, plagët, gërvishtjet & puçrat  e ndryshme.

  -kallove & trashjeve të tjera të lëkurës.

  Ndihmon në rigjenerimin e lëkurës së dëmtuara nga djegjet e vogla të shkaktuara nga qëndrimi i tepërt nga dielli.

 • You've just added this product to the cart:

  Psoezerma body wash

  0 out of 5

  Psoezerma body wash

  Psorzerma body wash

  -Formulë pastruese e butë për të reduktuar tharjen dhe skuamat, si dhe ribalancon lëkurat e irrituara.

  -Qetëson kruajtjen, skuqjen dhe acarimet në trup, fytyrë dhe lëkurën e kokës.

  Mund të përdoret sa herë që eshtë e nevojshme.

 • You've just added this product to the cart:

  Psozerm cream

  0 out of 5

  Psozerm cream

  Psozerm cream

  -Hidratues i thellë i lëkurës

  -Përthithet lehtë , depërton thellë për të ndijmuar në reduktimin e skuqjes dhe nxitjen e lëkurës së shëndetëshme.

  -Qetëson dhe zut lëkurën e irrituar, të thatë dhe me skuama.

  Për përdorim në kokë , në mbrëmje , vendoset në zonat e prekura duke pëedorur një tambon pambuku.Më pas vendoset një kapuç dushi në kokë, për të mbrojtur shtresat dhe lihet të veprojë gjatë gjithë natës.Në mëngjes lahen dhe rregullohen flokët si normalisht. 

 • You've just added this product to the cart:

  Ultra Hydrating Alkaline Water Eye Gel

  0 out of 5

  Ultra Hydrating Alkaline Water Eye Gel

  Lëkurë e mprehtë dhe e zgjuar për sytë më të ndritshëm dhe më të rinj, me xhelin tonë për Hidratimin Alkalik të Ujit Formuluar me një kombinim të fuqishëm të Acidit Hyaluronic, Antioksidantë botanikë dhe Ujit Alkaline menjëherë ndihmon për të hidratuar dhe ekuilibruar lagështinë e dhe zgjuar lëkurën për sy të ndritshëm dhe më të ri.

  Pasur me Acidi Hyaluronic jep lagështi të fortë, duke injeksion lëkurën me  hidratim i shëndetshëm.Uji Alkaline ndihmon në hidratimin,  dhe mbështetjen e lëkurave  ekuilibri natyror i pH.

   

 • You've just added this product to the cart:

  Ultra Hydrating Alkaline Gel Booster

  0 out of 5

  Ultra Hydrating Alkaline Gel Booster

  Lëkurë të thatë sezonale dhe lëkurë shumë të thatë me Booster tonë Hydrating Alkaline Gel. Merrni një shtesë të hidratimit me Acidin Hyaluronic dhe pH Alkaline të Ujit për të rritur nivelin e lagështisë së lëkurës.

  I pasur me:Acidi Hyaluronic i cili jep lagështi të fortë, duke injektuar lëkurën me hidratim të shëndetshëm.

  Uji Alkaline ndihmon në hidratimin dhe mbështetjen e ekuilibrit natyror të lëkurës

  Ky forcues i fuqishëm hidratimi rimbush intensivisht dhe balancon pengesën natyrale të lagështirës së lëkurës, duke zvogëluar shfaqjen e linjave të imëta, dendësinë dhe lëkurën e dehidratuar. Shtrojeni mbi hidratuesit dhe hidratuesit e natës Creme.

 • You've just added this product to the cart:

  Hydrating Micellar Cleansing Wipes

  0 out of 5

  Hydrating Micellar Cleansing Wipes

  Shpejt dhe me lehtësi hiqni përbërjen, vajin dhe papastërtitë ndërsa hidratoni, zbutni  lëkurën plotësisht .Me aromë të freskët te mbushur me Acid Hyaluronic ultra-hidratues që ndihmon në gjendje, zbut dhe lëkurë të lëmuar, duke e lënë atë të freskët dhe me ujë. Të fortifikuar me ekstrakte të superfrutit Rrushin dhe Maqui Berry, këto fshirje të lehta, me një hap, ofrojnë mbrojtje antioksiduese, ndërsa e mbajnë lëkurën të pastër dhe të freskuar. Plus, secila fshirje është 100% kompostueshme dhe e gjithë paketimi i jashtëm është 100% i riciklueshëm. Testuar hipoallergjik, dermatolog dhe testuar ndjeshmëri.

   

 • You've just added this product to the cart:

  Hydrating Gentle Cleanser

  0 out of 5

  Hydrating Gentle Cleanser

  HYDRATING CLEANSER
  Ky pastrues fytyre ultra hidratues me Acid Hialuronik,Kamomil,
  Limon dhe Papaja dhe vit. A + E antioksiduese siguron pastrim
  të butë, hidraton thellë lëkurën duke larguar yndyrën dhe
  papastërtitë dheduke i dhënë në përfundim butësi në prekje,
  pa shkaktuar tharje.
  Përdorimi: Shkumoni një sasi të vogël në duar, masazhoni fytyrën
  dhe qafën, pastaj shpëlajeni me ujë. Në mëngjes dhe mbrëmje

 • You've just added this product to the cart:

  Hydrating Day Cream

  0 out of 5

  Hydrating Day Cream

  -Hidraton plotësisht lëkurën për të zvogëluar pamjen e rrudhave
  të vogla të shkaktuara nga dehidratimi.
  Me acid hialuronik dhe e pasuruar me antioksidantët anti-moshë, çaj
  jeshil, vitaminat C dhe E, si dhe Aloe zbutëse kjo formulë ndihmon në
  mbrojtjen e lëkurës nga radikalët e lira dhe efektet emjedisit.