Anti Akne

   
 • You've just added this product to the cart:

  Acne Deep Pore Cleansing Wash

  0 out of 5

  Acne Deep Pore Cleansing Wash

   

  Pastruesi ynë tepër efektiv anti-akne mund të përdoret çdo ditë për të hequr lëkurën nga papastërtitë, bakteret dhe ndërtimin e tepërt të vajit që mund të bllokojë poret dhe të çojë në çarje. Përbërësi kryesor në pastruesin e puçrrave në puçrra fytyre është Acidi Salicilik, i cili është një acid beta hidroksi që ndihmon qelizat e lëkurës të derdhen më lehtë. Fuqia e Acidit Salicilik është përmirësuar me nënshkrimin tonë Kompleksi Anti-Blemish, i cili përbëhet nga Vaji i reeajit të Pemëve, Ekstrakti i Ujit të Ujërave, Lavender dhe Kamomili. Kjo përzierje unike e përbërësve të bazuar në bimë nuk ju ndihmon vetëm të bllokoni poret – gjithashtu zbut dhe balancon lëkurën për një çehre dukshëm të qartë. Kjo është një larje fytyre kundër puçrrave që është krijuar për të trajtuar lëkurën me kujdes luksoz, duke përdorur vetëm përbërësit më të mirë natyrorë për të qetësuar fytyrën tuaj, kështu që duket më së miri. Pastrues pore për puçrra fytyre duhet të jetë themeli i çdo regjimi të kujdesit ndaj lëkurës kundër akneve.

 • You've just added this product to the cart:

  Acne Blemish Control Treatment Serum

  0 out of 5

  Acne Blemish Control Treatment Serum

  Serum i fuqishëm kundër pikave të zeza, akneve me Acne ble –
  mish complex + Acid salicilik që eliminon yndyrën, redukton
  pikat e zeza dhe aknet sidomos aknet cistike të të rriturve.
  Përdorimi: 2 -3 herë në ditë në fytyrë të pastër.

 • You've just added this product to the cart:

  Acne Rebalancing Cream

  0 out of 5

  Acne Rebalancing Cream

  Lëkura e bukur e balancuar dhe e pastër mund të jetë një realitet edhe nëse lëkura juaj është e prirur për çarje dhe njolla. Kremi për rebalancimin e puçrrave të DERMA E është një produkt i mrekullueshëm i përditshëm që e mban lëkurën të duket e shëndetshme dhe e pastër. Ky krem efektiv kundër akneve ushqen lëkurën dhe normalizon çehren duke e rimbushur atë me lëndë ushqyese thelbësore. Acidi Salicylic dhe Kompleksi ynë unik Anti-Blemish (i përbërë nga vaji i reeajit të reeajit, Ekstrakti i Ujit të Ujërave, Lavender dhe Kamomili) punojnë në harmoni për të mos bllokuar poret, duke nxjerrë lëkurën dhe për të qetësuar çdo skuqje nga breakout. Përdorimi i kremit për ribalancimin e puçrrave të DERMA E prodhon rezultate të dukshme: Pas kryerjes së një prove 4-javore të konsumatorit në linjën Anti-Acne, 96% e njerëzve pësuan një ulje të të njollave