Therapeutic Topicals

   
 • You've just added this product to the cart:

  Skin -lighten -depigmentuese

  0 out of 5

  Skin -lighten -depigmentuese

  Derma. E sjell një produkt me përbërës natyral depigmentues, për të gjitha
  tipet e njollave në lëkurë: njolla nga dielli, njolla shtatzënie, apo njolla
  plakjeje.
  Trajtim inovativ jo i yndyrshëm, hidratues që përdor një përzierje unike
  bimore dhe vitaminash që zbardhin dhe njëtrajtësojnë ngjyrën e lëkurës:
  – Jamballi ndalon prodhimin e melaninës.
  – Alpha-Arbutin, ngadalëson aktivitetin e tirosinazës.
  – Vitamina C, njëtrajtësuese e ngjyrës së lëkurës.
  – Silybum marianum dhe Xhinseng, që përforcojnë veprimin e
  përbërësve të mësipërm.
  Nuk përmban asnjë zbardhues të dëmshëm apo hydroquinone, dhe
  mund të përdoret për të zbardhur lëkurën në të gjitha pjesët e trupit.
  Aplikoni një sasi të vogël në të gjithë fytyrën
  dhe dekoltenë ose në atë zonë të lëkurës që
  ju dëshironi të trajtoni.
  Mund të përdoret në çdo zonë të trupit.
  Mund të përdoret nën make-up.
  Për efektivitet maksimal, vishni
  veshje mbrojtëse për të mbrojtur zonat që po
  përpiqeni të zbardhni nga rrezet e diellit direkte,
  dhe përdorni kremin mbrojtës me filtra
  minerale Derma E.

 • You've just added this product to the cart:

  Soothing Relief Lotion

  0 out of 5

  Soothing Relief Lotion

  Keni lëkurë të thatë dhe të irrituar që kruhet të shkaktuar nga infeksionet bakteriale apo fungale, dermatite të ndryshme dhe të ekspozuar ndaj diellit apo alergjeneve tëndryshëm si uji i pishinave apo djersitja e tepërt.

  Zgjidhni problemin tuaj me një nga produktet tona terapeutike që përmban:

  -Vajin  e pemës së çajit me veti antifungale, anti sepetike dhe antibakteriale të fuqishme të vërtetuara që depërton shpejt për qetësimin e irritimeve të lëkurës si:çarje, prerje dhe rrjepje.

  Kjo formulë depërton thellë për të ushqyer, zbutur dhe hidratuar lëkurën e thatë, qetësuar kruarjet dhe irritimet.Nuk përmban kortizon ose steroidë të tjerë.

  Soothing Relief Lotion

  Ky locion trajtues natyral i lehtë, zbut qetëson dhe hidraton sapo bie në kontakt me lëkurën.

  Përdorimi:

  Hidhni nje sasi të vogël të Soothing Relief Lotion në pëllëmbën e duarve tuaja dhe aplikojeni direkt në zonat problematike.

  Aplikojeni disa herë gjatë ditës, ose sa herë që lëkura është e thatë dhe ka kruarje.

   

 • You've just added this product to the cart:

  Vitamin E 12,000 IU Cream

  0 out of 5

  Vitamin E 12,000 IU Cream

  “Mjekësia në një shishe” ku përzihet vaj i pemës së çajit
  jeshil 75% me Vitaminë E 25%, i njohur për të trajtuar një
  sërë problemesh të lëkurës duke përfshirë prerjet, gërrvishtjet,
  plagët, mykun, skuqjet, pickimet e insekteve,dermatitin
  dhe ekzemën. Vaji i pemës së çajit jeshil është një antiseptik
  i fuqishëm antibakterial, antifungal, dhe natyral.
  Hidratuese natyrale dhe antioksiduese Vitamina E shtohet
  për të ndihmuar në parandalimin e efektit tharës të Vajit te
  pemës së çajit jeshil, për të mbrojtur acidet yndyrore të
  lëkurës, për të luftuar radikalet e lira, për të hidratuar
  lëkurën dhe për të ndihmuar në procesin e shërimit.

 • You've just added this product to the cart:

  Scar Gel

  0 out of 5

  Scar Gel

  SCAR GEL është i pasuruar edhe me Allicin (nga bulbi i qepës) dhe
  Allantoinë që ndihmojnë dukshëm në mbylljen e plagëve dhe njëkohësisht
  përshpejtojnë rigjenerimin e lëkurës së shëndetshme, pa lënë shenjë

  Redukton pamjen e cikatriceve të reja, rregullon relievin dhe ngjyrën
  e lëkurës në cikatricet e mëdha dhe të vjetra.

  I efektshëm në zvogëlimin e:
  – strijeve të saposhfaqura,
  – shënjave të lëna nga djegiet, plagët, gërvishtjet & puçrrat
  e ndryshme.
  – kallove & trashjeve të tjera të lëkurës.
  Ndihmon në rigjenerimin e lëkurës së dëmtuar nga djegiet
  e vogla të shkaktuara nga qëndrimi i tepërt në diell.

  Përdorimi:
  Merret një sasi e vogël Scar Gel me majat e gishtave dhe masazhohet
  lehtë në lëkurë. Për cikatriçet e reja, aplikohet 2-3 herë në ditë për 8 javë.
  Për cikatriçet më të vjetra, aplikohet dy herë në ditë për 3-6 muaj.

 • You've just added this product to the cart:

  Psorzema Cream

  0 out of 5

  Psorzema Cream

  Hidratues i thellë i lëkurës
  – Përthithet lehtë, depërton thellë për të ndihmuar në
  reduktimin e skuqjes dhe nxitjen e lëkurës së shëndetshme,
  – Qetëson dhe zbut lëkurën e irrituar, të thatë dhe me
  skuama.
  Për përdorim në kokë, në mbrëmje, vendoset në zonat e
  prekura duke përdorur një tampon pambuku.
  Më pas vendoset një kapuç dushi në kokë, përtë mbrojtur
  shtresat dhe lihet të veprojë gjatë gjithë natës. Në mëngjes,
  lahen dhe rregullohen flokët si normalisht.
  Mund të përdoret sa herë që është e nevojshme.

 • You've just added this product to the cart:

  Skinbiotics® Rescue Cream

  0 out of 5

  Skinbiotics® Rescue Cream

  Ky krem hidratues, i zhvilluar, mjekësor, me shumë qëllime, i krijuar nga mjeku ndihmon për të qetësuar një seri shqetësimesh të lëkurës.

  I pasur me:

  Peme çaj: Ndihmon për të qetësuar lëkurën
  Oregano: Përmban veti antioksiduese që mund të ndihmojnë në zbutjen e lëkurës.
  Kjo formulë e pasur me antioksidant përmban çajra pastrues dhe vajra rigoni për të ndihmuar në zbutjen dhe hidratimin, duke lehtësuar kështu efektet e irritimeve të vogla të lëkurës dhe kushteve të ndjeshme të lëkurës.

   

  Shënim: Produkti nuk ka për qëllim të diagnostikojë, trajtojë, kurojë ose parandalojë ndonjë sëmundje. Ju lutemi kontaktoni mjekun tuaj të kujdesit shëndetësor nëse keni ndonjë gjendje të lëkurës që nuk zgjidhet brenda disa ditësh.

 • You've just added this product to the cart:

  Arnica Warming Sore Muscle Rub

  0 out of 5

  Arnica Warming Sore Muscle Rub

  Ky trajtues terapeutik i muskujve dhe trupit hidraton dhe
  ndihmon në rehatinë e muskujve të mbingarkuar duke
  reduktuar dhimbjet. Formuluar me një përzierje unike të
  ekstraktit të luleve Arnica qetësuese, vajit të pemës së çajit,
  ekstraktit të xhinxherit, vajit të mentes me efekt ftohës dhe
  anti -inflamator dhe vajit të kërpit hidratues, ky krem qetësues
  absorbohet shpejt dhe nuk është i yndyrshëm, duke
  siguruar lehtësim të përkohshëm pas stërvitjes, punës ose
  lojrave intensive. Pa ngjyrues dhe lëndë të para që rrjedhin
  nga vajrat minerale.
  Përdorimi: Kremi ngrohet në duar dhe më pas aplikohet në
  trup apo në zonat e prekura.

 • You've just added this product to the cart:

  Tea Tree And Vitamin E Relief Cream

  0 out of 5

  Tea Tree And Vitamin E Relief Cream

  “Mjekësia në një shishe” ku përzihet vaj i pemës së çajit
  jeshil 75% me Vitaminë E 25%, i njohur për të trajtuar një
  sërë problemesh të lëkurës duke përfshirë prerjet, gërrvishtjet,
  plagët, mykun, skuqjet, pickimet e insekteve,dermatitin
  dhe ekzemën. Vaji i pemës së çajit jeshil është një antiseptik
  i fuqishëm antibakterial, antifungal, dhe natyral.
  Hidratuese natyrale dhe antioksiduese Vitamina E shtohet
  për të ndihmuar në parandalimin e efektit tharës të Vajit te
  pemës së çajit jeshil, për të mbrojtur acidet yndyrore të
  lëkurës, për të luftuar radikalet e lira, për të hidratuar
  lëkurën dhe për të ndihmuar në procesin e shërimit.